Istorija

RATO yra viena iš ilgiausiai veikiančių Kredito Unijų Lietuvoje!

Kredito kooperatyvo arba kredito unijos idėja gimė Pietų Vokietijoje apie XIX a. viduryje. Frydrichas Raifaizenas (Friedrich Raiffeisen) buvo mažo Bavarijos miestelio Heddesdorf meras. Matydamas savo miesto ir apylinkių gyventojų bėdas bei vargus, 1850 m. įkūrė pirmąją kooperatinę kredito draugiją, kurioje šios apylinkės gyventojai galėjo sutelkti savo santaupas ir teikti paskolas kitiems. Pirmoji kredito unija Lietuvoje buvo įkurta 1871 m.

Kredito unijos sukurtos kooperatinės bankininkystės pagrindais.

Per pastaruosius 150 metų kredito unijos ir kitos kooperatinės organizacijos sugebėjo stipriai paveikti milijonų žmonių gyvenimus, padėdamos žmonėms siekti geresnės gyvenimo kokybės, suteikti pasitikėjimo jausmą.

1996 m. gegužės 30 d. Lietuvos bankas suteikė Vilniaus regiono kredito unijai licenciją – numeris 10.

RATO (buvusi – VRKU) vykdydama savo veiklą vadovaujasi Lietuvos Respublikos Kredito unijų įstatymu, Lietuvos Banko nutarimais ir kitais finansines paslaugas reglamentuojančiais teisės aktais.

2000 m. Lietuvos bankas suteikė teisę atlikti operacijas užsienio valiuta.

2006 – 2015 m.  VRKU Lietuvos centrinės kredito unijos narė. Visuotinis narių susirinkimas 2015 m. lapkričio 11 d. priima sprendimą išstoti  iš Lietuvos centrinės kredito unijos nuo 2016 m. sausio 01 d.

Mūsų veiklą prižiūri ir kontroliuoja Lietuvos bankas.

RATO yra viena ilgiausiai veikiančių Unijų Lietuvoje. Per 21 veiklos metus Unija dirbo pateikdama geriausius finansinius pasiūlymus savo nariams. Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų yra jau virš 3300! Siekiame, kad kredito unijos užimtų deramą vietą finansinių paslaugų sferoje ir taptų patikimais Jūsų partneriais kasdieninėje veikloje bei versle.

Identifikavimo priemonės ir operacijų limitai

Taikomi per „i.VRKU“ atliekamiems mokėjimams

Plačiau
Konsultacija