API atvirojo ryšio sąsaja

RATO kredito unija rengiasi atvirosios bankininkystės iniciatyvos įgyvendinimui

RATO kredito unija remdamasi Europos antrąja mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2), kurios tikslas – padėti vartotojams greičiau, paprasčiau ir pigiau atsiskaityti už prekes ir paslaugas internetu, rengiasi atvirosios bankininkystės iniciatyvos įgyvendinimui. Šia direktyva siekiama skatinti internetinių mokėjimo paslaugų inovacijas, didinti atsiskaitymų saugumą ir standartizuoti mokėjimo sistemas visoje Europoje. Direktyva numato, kad kredito unijų, bankų klientai galės leisti saugiai prisijungti prie savo sąskaitų banke trečiosioms šalims, o kredito unijos ir bankai turės tokią prieigą suteikti. Prieigą prie vartotojų duomenų gaus tik tos trečiosios šalys, kurios atitiks visus techninius, saugumo ir kitus priežiūros institucijų nustatytus reikalavimus. Trečiosios šalys, norėdamos atlikti bet kokį veiksmą, susijusį su kliento informacija, privalės gauti kliento sutikimą RATO kredito atvirosios bankininkystės platformoje.

Šiuo metu galima testuoti sprendimus, kuriuos įdiegus trečiosios šalys galės prisijungti prie klientų sąskaitų ir jų vardu inicijuoti mokėjimo operacijas. Testavimo aplinka ir detalesnė informacija teikiama čia.

RATO kredito unija Europos antrąją mokėjimo paslaugų direktyvą (PSD2) įgyvendina kartu su patyrusiais IT sistemų vystytojais FININBOX, daugiau informacijos čia.

 

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

ATIDARYTI SĄSKAITĄ