Lankstieji indėliai – būdas taupyti be pastangų

Sutaupyti pradiniam įnašui, verslo pradžiai ar tiesiog ilgai puoselėtai svajonei – daugeliui tikras iššūkis. Juk taupyti siekiama kuo saugiau ir stabiliau. Lankstieji indėliai yra patikimas ir saugus būdas taupyti pinigus. Patikėtos lėšos uždirba indėlininkams pajamas, nes už indėlius yra mokamos palūkanos.

Klientai renkasi lanksčiuosius indėlius

Pradėti taupyti vertėtų nuo finansinio partnerio pasirinkimo. „Taupymas kojinėje“ tinkamo efekto neduos, tad naudinga pasidomėti, kas šiuo metu siūloma rinkoje. 

RATO kredito unijos Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Žaneta Baltrušaitytė pastebi, kad vis daugiau klientų renkasi lanksčiuosius indėlius: „Šiuo metu jie sudaro apie 10 proc. visų terminuotųjų indėlių, tačiau matome šios paslaugos populiarumo augimą. Pandemijos akivaizdoje, kai yra daug neapibrėžtumo dėl būsimų investicijų ar lėšų panaudojimo, šis variantas yra patrauklus klientams, suteikiantis galimybę prireikus atsiimti lėšas didesniems pirkiniams arba, pavyzdžiui, medicininėms išlaidoms, neprarandant palūkanų ir nenutraukiant sutarties. Atsiradus papildomų pajamų, indėlį galima nesunkiai papildyti.“

Lankstieji, nes prisitaiko prie srautų

Anot pašnekovės, lankstieji indėliai klientus žavi tuo, kad, nors sutartys ir turi būti sudaromos ne trumpesniam nei vienų metų laikotarpiui, vartotojo pinigai visiems metams nėra įšaldomi. 

„Esant poreikiui, kartą per mėnesį galima atsiimti iki 50 proc. sukauptų lėšų, neprarandant palūkanų. Atsiimant didesnę indėlio dalį, sutartis nutraukiama, o palūkanos už einamąjį bei paskutinį pasibaigusį mėnesį nemokamos. Tačiau dauguma klientų išlaukia pasirinktą vienų metų terminą ir lojaliai renkasi tuo momentu klientams palankiausius pratęsimo variantus“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Lankstieji indėliai suteikiami išskirtinai tik fiziniams asmenims, tačiau RATO kredito unijos atstovė teigia, kad verslui taip pat yra patrauklių pasiūlymų, kuriuos galima gauti individualiai pritaikytus prie esamos verslo padėties ir pinigų srautų. 

Daugiau pridėtinės naudos vartotojui

Nusprendus santaupas perkelti į indėlį, rinkoje atsiveria nemažos galimybės, kur būtų galima tai padaryti. Pašnekovės teigimu, vertėtų atsižvelgti į siūlomas sąlygas, ypač paanalizuoti palūkanų pasiūlymus. Naudinga atkreipti dėmesį ir į alternatyvias kredito įstaigas, mat šie dažnu atveju gali pasiūlyti daugiau pridėtinės vertės vartotojui.

„Unijos verslo modelis skiriasi nuo didžiųjų bankų. Unijos siekia maksimalios naudos visiems pajininkams, kurie daugiausia finansuoja unijos veiklą ir naudojasi mūsų paslaugomis, įskaitant terminuotuosius indėlius. Didieji rinkos žaidėjai dažnai išlaiko savo klientus remdamiesi savo įvaizdžiu ir klientų įpročiais turėti vieną banką, tačiau kartais klientai nesureikšmina pajamų, kurias galėtų gauti už terminuotuosius indėlius“, – vieną pagrindinių vartotojų klaidų įvardija RATO kredito unijos Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė.

Be to, unija skiriasi nuo didžiųjų bankų ir savo veiklos apimtimi, todėl daugiau pinigų gali būti sutelkiama vartotojų poreikiams tenkinti. 

„Į unijos paslaugų skaitmeninimą yra nuolat investuojama, tačiau mes nesilygiuojame į finansinių technologijų ir transakcinę bankininkystę, kuri kartais apima daug mažo aktualumo IT sprendimų. Toks mūsų požiūris leidžia optimaliai valdyti unijos išlaidas“, – teigia pašnekovė.

Lankstieji indėliai yra apdrausti valstybės ir saugūs

„Būtina pabrėžti, kad unijas, kaip ir bankus, prižiūri Lietuvos bankas, o visi indėliai yra apdrausti tokiomis pačiomis sąlygomis. RATO, būdama viena didžiausių kredito unijų Lietuvoje ir siekianti tapti specializuotu banku, be terminuotųjų indėlių, gali pasiūlyti ne tik konkurencingas palūkanas, bet ir lanksčias indėlio sąlygas“, – atskleidžia specialistė.

TAUPYKITE SU RATO KREDITO UNIJA!

Dėl išsamesnės informacijos skambinkite tel. +370 5 215 7399. Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu