RATO kredito unija mini profesinę šventę!

Kredito unija: bendruomenės ir nuosavybės istorija

Trečiąjį spalio ketvirtadienį minime Kredito unijos dieną. Tačiau kaip atsirado pirmoji kredito unija? Kredito unijų istorija prasidėjo nuo paprastos idėjos, kad žmonės galėtų įnešti savo pinigus į bendrą biudžetą ir skolinti juos vieni kitiems. Tai yra kredito unijos idėja, kuri išsivystė iš vykdomos Europoje XIX amžiaus pradžioje kooperatinės veiklos. Pirmasis iš šių kooperatyvų buvo įsteigtas 1844 metais vienos darbuotojų grupės Ročdeilyje, Anglijoje. Tais pačiais metais Vokietijoje Viktoras Aime Huberis pradėjo vystyti ir viešinti kai kurias ankstyvąsias Europos kooperatines teorijas. Kredito draugijų idėja buvo šios jo veiklos dalis.

Kredito draugija visto kredito unija

Sujaudinti 1846–1847 metais Vokietiją sukrėtusiu derliaus nepakankamumu ir iš to kilusiu badu, Hermannas Schulze-Delitzschas ir Friedrichas Wilhelmas Raiffeisenas XIX amžiaus viduryje sukūrė pirmąsias tikras kredito unijas. Organizavęs kooperatyvui priklausančius malūną ir duonos kepyklą, Schulze-Delitzschas 1852 metais įkūrė pirmąjį „liaudies banką“, kuris suteikdavo kreditą miesto verslininkams. Friedrichas Wilhelmas Raiffeisenas 1849 metais Flammersfelde, Vokietijoje, įsteigė kredito draugiją, kurios veikla priklausydavo nuo turtingųjų miestiečių paramos. Raiffeisenas buvo ištikimas šiai idėjai iki pat 1864 metų, kai įsteigė naują ūkininkų kredito uniją, remdamasis šiomis taisyklėmis: kooperatine tarpusavio priklausomybe, principu: pirmiausia – bendruomenė ir savanorių valdymo struktūra. Šie principai iki šios dienos išlieka kredito unijų pagrindu. Kreditų draugijos Vokietijoje ir panašios institucijos, įstaigos Luidžio Luzzatti Italijoje, buvo didžiųjų kooperatinių „bankų“, kurių šiandien Europoje yra gausu, pirmtakai.

Pasaulio kredito unijų diena

Nuo 1948 metų trečią spalio ketvirtadienį Pasaulio kredito unijų taryba švenčia Tarptautinę kredito unijų dieną. Ši diena skirta palaikyti kredito unijų judėjimo misiją, atsigręžti į kredito unijų judėjimo istoriją, nueitą kelią ir pasiekimus, dalintis kredito unijų narių patirtimi.

Pagrindinis jos tikslas – atkreipti dėmesį į darbą, kurį atlieka kredito unijos visame pasaulyje, ir suteikti nariams galimybę labiau įsitraukti į unijų veiklą.

Sveikiname RATO kredito unijos bendradarbius, narius, partnerius ir kitų kredito unijų kolegas su Tarptautine kredito unijų diena!

Jūsų pasitikėjimas įprasmina RATO kredito unijos misiją. Iš visos širdies džiaugiamės prisidėdami prie jūsų verslo tikslų įgyvendinimo ir asmeninių svajonių išpildymo! 

 

 

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu