Namai atokiau miesto – su valstybės parama įgyvendinama svajonė

Būstą atokiau miesto galima įsigyti su valstybės parama. Gyvenamasis būstas regione – jokia egzotika, o naujas, sparčiai populiarėjantis, jaunų šeimų pamėgtas gyvenimo būdas.

Vis labiau pastebima įsibėgėjanti tendencija, kai šeimos savo namus gyvenimui kuria atokiau nuo didžiųjų miestų.

Slegia didmiesčio šurmulys? Po darbo norėtumėte grįžti ten, kur apgaubtų ramybė ir tyla? Juk namai – ne tik stogas virš galvos. Tai ir pilnatvės, ramybės bei saugumo jausmas.

Vieniems užtenka buto daugiaaukštyje, kitiems norisi privatumo, erdvesnio kiemo ar sodo su paukščiais.

Bene vienas dažniausiai girdimų argumentų – noras puoselėti ekologišką gyvenimo būdą, turėti savo sodą, lysvių ir vartoti pačių užsiaugintus sveikus produktus. Kiti – namus atokiau miestų renkasi puoselėdami romantizuotus vaikystės prisiminimus apie praleistas vasaras senelių kaimuose ir prikelia bočių ar giminių sodybas naujam gyvenimui.

Būstas regione – tai ir miesto siautulio persisotinusiųjų apsisprendimas gyventi aplinkoje, kurioje nėra šviesos, garso taršos ir kitų dirgiklių. Svarių argumentų keltis į regionus – iš tiesų nemažai.

Pasirinkusieji gyvenimą regione dažnai dirba mieste arba namie tik nuotoliniu būdu. Dalis persikėlusiųjų į regionus keičia ne tik gyvenimo būdą, bet ir darbą. Pavyzdžiui, nemažai biurų darbuotojų tampa amatininkais arba pradeda ūkininkauti.

Gyventi regione – tai būti savo laiko ir išteklių šeimininkais. Čia rinktis būstą – ekonomiškiau. Sutaupoma naudojant savo vandenį, vartojant savo užsiaugintas gėrybes, turint nors ir nedidelį ūkį.

Namai su valstybės parama

Jaunas šeimas keltis į regionus skatina ir remia valstybė. Jaunomis šeimomis laikomos tos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama yra iki 36 metų amžiaus. Būtent tokios šeimos gali pretenduoti į valstybės paramą būsto kredito daliai.

Pagal teisės aktus, jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, esantys iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) augina vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 36 metų amžiaus.

Administracijos vadovo Vladislav Jančis teigimu, klientai labai džiaugiasi, kad RATO kredito unijos kvalifikuoti darbuotojai gali klientams pasiūlyti ne tik lanksčias galimybes gauti būsto paskolą, bet ir pakonsultuoti apie valstybės teikiamą paramą būstui regionuose, taip pat taupymo būdus taupant paskolos įmokai.

Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos:

neauginančioms vaikų – 15 proc.;

auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;

auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;

auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Plačiau apie valstybės teikiamą paramą pirmajam būstui regionuose įsigyti skaitykite čia arba kreipkitės į savo gyvenamosios vietos savivaldybę.

Ar jau turite viziją, kaip atrodys jūsų namai? Ar jie turės kiemą, erdvų sodą, kuriame bus galima bėgioti basomis ir netrukdomam klausytis obelų šlamėjimo? Pasikalbėkime apie paskolas su valstybės subsidija būstui įsigyti regionuose telefonu +370 5 231 3615, el. paštu [email protected] arba užpildykite būsto paskolos paraišką čia.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu