Paskola verslui nulėmė klinikų plėtrą

Paskola verslui – tai finansinė pagalba mažoms ir vidutinėms gamybos, paslaugų ir prekybos įmonėms.

Šiuo metu dvi veterinarijos klinikas valdanti Lina Šveikauskaitė pasakoja, kad prieš aštuonerius metus, žengdama pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje, patirties turėjo kur kas mažiau, tačiau kaip ir šiandien degė ryžtu bei meile savo darbui. 

„Esu žmogus, kuris niekada nepasiduoda ir visada ieško išeičių, net ir sunkiausiais gyvenimo momentais. Kai ištikdavo beviltiška krizė ir atrodydavo, kad žemė slysta iš po kojų ir vilties nėra, mane supantys žmonės sakydavo: „Kai vienos durys užsidaro, kitos atsidaro.“ Tuo metu galvodavau, kad jie bepročiai, ir to posakio niekada nesuprasdavau, bet ilgametė patirtis, nueitas kelias, įgytos žinios ir suvokimas leido suprasti, kad kitos durys visada atsidaro ir išeitis, kad ir kokia beviltiška situacija atrodytų, visada yra. Kiekviena pasaka turi savo pabaigą: kaip parašysi, taip turėsi“, – įsitikinusi pašnekovė.

Verslo paskola – finansinė parama

L. Šveikauskaitė prisimena, kad nuoširdus atsidavimas darbui ją lydėjo nuolatos. Galbūt todėl, kad pasisekė rasti mėgstamą veiklą, veterinarijos klinikose ji dirbdavo neskaičiuodama nei laiko, nei jėgų. Visgi ilgainiui, stebint kitų verslininkų patirtis, kilo noras įsteigti ir nuosavą kliniką. 

„Tai buvo tikrai gera patirtis, nes klaidos, kurias darė buvę darbdaviai, man buvo labai svarbios ateities pamokos, o viskas labai paprasta: neįvertinti žmonės visada ieško geresnės vietos po saule. Taip dar 2012 m. įkūriau savo pirmąją kliniką“, – prisimena moteris.

Pirmąją kliniką L. Šveikauskaitė įkūrė savo lėšomis. Klinika buvo ir liko nedidukė, skirta pagrindinėms procedūroms atlikti. 

„Kadangi augau aš, augo ir mano poreikiai, tobulėjimas ir patirtis mūsų specialybėje labai svarbu ne tik asmeniškai, bet ir iš verslo pusės. Tam, kad galėčiau įgyvendinti ir realizuoti savo norus ir padidinti įmonės pajamas, reikėjo specialios įrangos, kuri, kaip ir visa medicininė įranga, brangiai kainuoja, taip pat jai reikėjo ir didesnių patalpų. Tada kilo mintis ieškoti finansinės paramos, geros strateginės vietos ir didesnių patalpų“, – pasakoja klinikos įkūrėja. 

Paskola verslui – pinigai čia ir dabar

L. Šveikauskaitė pastebi, kad pirmosios klinikos atidarymas nuo antrosios labiausiai skyrėsi tuo, kad finansinis pagrindas buvo visiškai kitoks. 

„Didžiausias skirtumas – pinigai čia ir dabar. Jei turi smegenų ir pinigų, atsiveria neribotos galimybės įgyvendinti tikslus, o jei dar viską tvarkingai ir tiksliai sudėlioji į lentynėles, viskas ir visada atsiperka su kaupu“, – neabejoja pašnekovė ir priduria, kad būtent antrosios klinikos atidarymui ji rado RATO kredito unijos teikiamas galimybes ir galėjo sau leisti įkurti kliniką kur kas paprasčiau.

„RATO kredito unija palanki ir lanksti visose srityse, pradedant nuo požiūrio į žmogų ir jo galimybes. Nedidėlės palūkanos, vertinimo lankstumas, o tai ypač svarbu kiekvienam iš mūsų“, – džiaugiasi moteris.

Pašnekovės išsakytą nuomonę patvirtina ir pačios RATO kredito unijos vadybininkė Elvyra Stefanovič, patikindama, kad būtent šiais principais atstovaujama kredito unija ir vadovaujasi. Čia svarbiausia kiekvieną atvejį vertinti individualiai, atsižvelgti į potencialaus kliento galimybes bei poreikius. Žinoma, kaip ir kiekvienoje finansinėje institucijoje, besikreipiantis paskolos asmuo privalo įvertinti savo galimybes, turėti pradinį įnašą, tačiau tam tikros detalės, pavyzdžiui, iš skirtingų šaltinių gaunamos pajamos, nėra vertinamos kaip kliūtis. Tuo kredito unijos paskolos ir skiriasi nuo didžiųjų bankų pasiūlymų.

Prieš kreipiantis į kredito uniją, L. Šveikauskaitė rekomenduoja turėti parengtą verslo planą, tikėti savo idėja ir gebėti tinkamai ją pateikti, kad kredito unijos atstovai pastebėtų ne tik potencialą, bet ir vidinį užsidegimą idėjos įgyvendinimu.

Su verslo paskola – daugiau galimybių

Paklausta, ko galėtų palinkėti kitiems pradedantiesiems, Pilaitės veterinarijos klinikos vadovė pataria įsiminti visam laikui, kad galimybių yra, tik reikia nenustoti jų ieškoti. 

„Kiekvienam startuoliui linkiu niekada nepasiduoti ir nuosekliai eiti tikslo link. Galimybių visada yra“, – linkėjimus siunčia L. Šveikauskaitė.

PASKOLA INDIVIDUALIAM VERSLUI

VISKAS APIE PASKOLAS

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu