Būsto paskola – svajonėms išpildyti

Paskola būstui – bene dažniausia finansinių institucijų klientus dominanti paslauga. Būsto paskola – tai paskola skirta būsto pirkimui, rekonstrukcijai, remontui ar statyboms. Kas gi nesvajoja apie nuosavus namus? Tačiau gauti paskolą dirbantiems savarankiškai – tikras iššūkis.

Būsto paskola ir savarankiškai dirbantiems

Nors oficialiai teigiama, kad dirbantys pagal darbo sutartis ir dirbantys savarankiškai turi panašias sąlygas gauti paskolą būstui, tačiau praktika, su kuria susiduriama – gerokai skiriasi. Tai patyrė ir verslininkė Oksana.

Oksana – klestinti grožio industrijos verslininkė. Grožio sritis ją viliojo nuo vaikystės. Atkaklumas, užsispyrimas ir darbštumas padėjo svajonei išsipildyti su kaupu – šiuo metu pašnekovei priklauso net du grožio salonai – Vilniaus centre ir gimtosiose Grigiškėse.

Tačiau likimas mėgsta netikėtumus. Subyrėjus santykiams, Oksanai teko kraustytis į mažą butą su dviem vaikais ir mama. Gyvenimas ankštame būste su augančiais sūnumi ir dukra nėra patogus ir komfortiškas. Veikli moteris savo šeimai pradėjo dairytis naujų, erdvesnių namų.

Lygino būsto paskolų pasiūlymus

Visus šiuos metus pašnekovė, kaip ir dauguma, grožio industrijoje dirba pagal verslo liudijimą: pati dirba, tvarko buhalterinę apskaitą, moka mokesčius valstybei, deklaruoja pajamas. Tačiau savarankiškai dirbanti dviejų vaikų mama bankams pasirodė rizikinga klientė.

„Aplankiau net kelias dideles finansines institucijas. Nors mano verslą jie finansavo be jokių kliūčių, tačiau asmeniniams poreikiams paskolos negavau. Siūlomos sąlygos būstui finansuoti man netiko“, – atvirauja viena du vaikus auginanti Oksana. Svajonė turėti savo namus vis tolo.

Pašnekovė buvo benuleidžianti rankas, bet viltį įsikelti į naujus namus atgaivino ir tinkamą sprendimą pasiūlė RATO kredito unija. Įvertinus Oksanos darbo patirtį, turimą įdirbį ir atsižvelgus į visas aplinkybes, klientei buvo suteikta būsto paskola.

Šiuo metu pašnekovė gyvena ateities įkurtuvių nuotaikomis: statybos darbai dar tik prasidėjo ir pašnekovės laukia dar ilgas kelias, kol pilkas mūras virs jaukiu šeimos lizdu, vis dėlto ji kupina ryžto stengtis dar labiau, kad galėtų sukurti tinkamą erdvę augti savo vaikams.

Sprendimas dėl būsto paskolos priimamas individualiai

Kiekvienas klientas išduodant būsto paskolas RATO kredito unijoje vertinamas individualiai. RATO kredito unijos vadybininkė Elvyra Stefanovič teigia, kad darbuotojai atsakingai vertina kliento pajamų tvarumą, galimybes laiku mokėti paskolos įmokas, kreditingumo istoriją, šeimos išlaidas, turimą turtą, darbo stažą ir kitą reikšmingą informaciją. Diskutuojant su klientu įvertinami kliento finansiniai poreikiai ir per savaitę klientui pateikiamas sprendimas dėl paskolos.

Daugiau apie būsto paskolas skaitykite čia.

 

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu