Būsto paskola – be dirbtinių kliūčių

rato būsto paskola namams
RATO būsto paskola namams

Būsto paskola skirta būsto pirkimui, rekonstrukcijai, remontui ar statyboms.

Finansavimo ir būsto paskolos paieška dažnu atveju kelia keblumų ne tik nuosavą verslą plėtojantiems, bet ir asmenines svajones įgyvendinti siekiantiems žmonėms. Daugelį metų nekilnojamojo turto (NT) srityje dirbanti Patricija Bubulaitė buvo ne išimtis.

Neradusi tinkamo būsto paskolos sprendimo didžiuosiose finansų įstaigose pašnekovei teko ieskoti alternatyvų, kurias dabar rekomenduoja ir savo NT klientams.

Planavo statyti būstą su paskola

NT srityje Patricija Bubulaitė dirba jau daug metų. Per visą šį laikotarpį atsirado įdirbis, tad ir pajamos tapo atitinkamai aukštos bei metai po metų stabilios. Atrodytų, idealus variantas, kad būtų galima įgyvendinti savo svajones. Vis dėlto realybė pasirodė esanti kiek kitokia.
„Esu NT brokerė, dirbu pagal individualios veiklos pažymą. Darbo turiu daug ir mano oficialus uždarbis gerokai viršija Lietuvos vidurkį. Įsigijome žemės sklypą ir pradėjome individualaus namo statybą. Kreipėmės į bankus, prašydami būsto paskolos namo statybai. Deja, praktiškai visuose bankuose susidūrėme su ta pačia problema: kadangi mums 2018 m. pradžioje gimė dukrytė, o šeimoje auginame dar tris vaikus, visi bankai, skaičiuodami mūsų šeimos pajamas, taikė keistą formulę: imdavo dvejų metų pajamų vidurkį ir pagal jį apskaičiuodavo mūsų šeimos „finansines galimybes. Tai, kad 2018 m. dėl vaiko auginimo atostogų pajamos nukrito, bankams nebuvo įdomu. Jie vis tvirtino, kad būsto paskolos nesame pajėgūs gauti. Nors pajamos buvo daugiau negu pakankamos potencialiai būsto paskolai grąžinti“, – pasakoja pašnekovė.

Būsto paskolai ieškojo alternatyvos

P. Bubulaitė patikina, jog šeima atsakingai vertino savo galimybes, o pati dirbdama NT srityje puikiai žinojo visas būsto paskolų, jų statybų finansavimo peripetijas.
„Dirbant NT versle, tenka daug bendrauti su įvairiose finansinėse institucijose dirbančiais žmonėmis. Parduodant vieną NT objektą, teko susipažinti su RATO kredito unijos kreditų vadybininke Elvyra. Papasakojus situaciją ir Elvyra patarė kreiptis į RATO kredito uniją“, – prisimena P. Bubulaitė.
Anot Patricijos, jos šeimos pavyzdys yra gana tipinė situacija Lietuvoje, vis dėlto vien bankais apsiriboti ir savo svajones atidėti pašnekovė nerekomenduoja.

Būsto paskola kredito unijoje RATO

Rekomenduoja ir savo klientams

Alternatyvų galima rasti ir kreipimasis į kredito uniją būsto paskolai gauti yra vienas iš geriausių sprendimų, kurį dabar ir pati rekomenduoja savo NT klientams dėl daugelio priežasčių.
„Rekomenduočiau klientams nenuleisti rankų ir pasidomėti įvairiomis finansavimo galimybėmis ne tik didžiuosiuose bankuose. Beje, jei nežinote, nuo ko pradėti, rekomenduoju pasitarti su savo NT brokeriu – jis jums tikrai patars. Vis dažniau klientai svarsto alternatyvą kreiptis į unijas dėl finansavimo, nes pastaruoju metu bankuose paskolų svarstymo procesas užsitęsia, žmonės ilgai negauna konkretaus atsakymo, kokios finansavimo sąlygos bus pasiūlytos, o pasirašius preliminarią pirkimo ir pardavimo sutartį, laikas yra labai svarbus“, – pabrėžia P. Bubulaitė.

Vertina klientų galimybę grąžinti būsto paskolas

Anot RATO kredito unijos vadybininkės Elvyros Stefanovič, situacija, su kuria susidūrė P. Bubulaitė, iš tiesų labai dažna. Pasak pašnekovės, kredito unija tuo ir skiriasi nuo tradicinių didžiųjų bankų, jog atsisako šabloniško požiūrio į klientą. Čia kur kas svarbiau žmogaus finansinis išprusimas ir realios galimybės, o ne tai, kas parodoma dokumentuose.
„Norint gauti būsto paskolą kredito unijoje labai svarbu, kad asmuo gebėtų pristatyti save ir įrodyti, jog suvokia rizikas bei įsipareigojimus, yra užtikrintas savo galimybėmis bei adekvačiai apsiskaičiavęs finansinius išteklius ilgalaikėje perspektyvoje. Kredito įstaiga palankiau vertina tuos, kurie turi patirties ir nėra pernelyg linkę rizikuoti“, – teigia E. Stefanovič.

Būsto paskola: paraiškos vertinamos individualiai

RATO kredito unijos atstovės teigimu, klientas pats turi suvokti, kad prieš priimant sprendimą kreiptis būsto paskolos būtina turėti sukaupus pradinį įnašą ir įrodyti, kad turima darbinė patirtis ir padėtis rinkoje leis sėkmingai grąžinti paskolą.
„Dažniausiai į kredito unijas kreipiasi tie, kurių pajamos susidaro iš skirtingų šaltinių. Bankams neretai tai atrodo gana nestabilu. Kredito unijai, be deklaruojamų pajamų, labai svarbu įvertinti ir tai, ar klientas yra geras specialistas, kokia jo paklausa rinkoje, kiek sėsliai žiūri į darbo poziciją“, – atskleidžia pašnekovė.
E. Stefanovič įsitikinusi, jog sprendimą, priimtiną tiek finansuojančiai įstaigai, tiek klientui, rasti galima, tiesiog svarbiausias tarpusavio supratimas ir atsakingas bei individualus požiūris į kiekvieną atvejį.

BŪSTO PASKOLA: SUTAUPYKITE PRADINIAM ĮNAŠUI

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu