BŪSTO PASKOLA. RATO kredito unija atvira ir gaunantiems pajamas užsienio valiuta

Lietuvos bankas tokias gyventojų pajamas reglamentuoja skirtingai nei įprastas. RATO kredito unija nori priminti, kad didžioji reguliacinė našta tenka kredito įstaigoms, o ne paskolų gavėjams, todėl RATO kredito unijoje gauti būsto paskolą pajamas užsienio valiuta gaunantiems Lietuvos piliečiams – tikrai paprasta.

Dirbate užsienyje, bet širdis linksta grįžti į Lietuvą? O gal jau pribrendote pirkti būstą arba investicijai? Asmenys, gaunantys pajamas užsienio valiuta, finansų rinkoje dažnai susiduria su nuostata, jog jiems gauti paskolą Lietuvoje – gana sudėtinga.

Nuotolinis darbas ir pasaulis be sienų leidžia Lietuvos piliečiams dirbti bet kurioje pasaulio šalyje ir gauti atlygį bet kokia valiuta. Be to, būstas – vienas pagrindinių pirkinių, kuriuo pasirūpinama pirmiausia, nusprendus grįžti iš emigracijos. Tad klausimais, susijusiais su būsto paskola, rekomenduojama pradėti domėtis jau iš anksto.

Su RATO kredito unija – paprasta

Individualizuoti ir greiti RATO kredito unijos sprendimai dėl būsto paskolos pajamas užsienio valiuta gaunantiems žmonėms leidžia lengviau įgyvendinti svajonę įsigyti arba pagerinti nuosavą būstą.

Norint gauti būsto paskolos pasiūlymą nebūtina vykti į RATO kredito uniją ar būti Lietuvoje. Pirminę paskolos paraišką galima užpildyti internete. Užpildžius paraišką, su jumis susisieks paskolų vadybininkas, su kuriuo išsiaiškinus poreikius bus galima įvertinti pareiškėjo finansines galimybes ir pasirinkti individualų būsto paskolos sprendimą.

Sutarus dėl sąlygų, sudaroma kredito sutartis, o kreditas suteikiamas eurais. Svarbu įvertinti, kad valiutos kurso svyravimai gali daryti įtaką paskolos gavėjo pajamoms.

Analizuojant paskolos paraiškas, vertinama, ar šeimos pajamos padengs visus tiek būsimus finansinius įsipareigojimus kredito unijai, tiek jau turimus finansinius įsipareigojimus, jei tokių esama.

Vertinant pajamas, remiamasi Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatais kurių viena pagrindinių taisyklių – besiskolinančio asmens arba šeimos mėnesio įmokos (bendra paskolų, kreditų, lizingo ir kt. įmokų suma) negali viršyti 40 proc. grynųjų pajamų.

Kredito unijai bus svarbu įsitikinti pajamų tvarumu, todėl gali būti prašoma pateikti ne tik darbo sutartis ir bankų sąskaitų išrašus, bet ir kitus dokumentus, įrodančius bei pagrindžiančius pajamų stabilumą ir sumokėtus mokesčius.

Šiuo metu būsto paskolai gauti nustatytas minimalus pradinis įnašas, kuris sudaro 15 proc. nuo perkamo būsto kainos arba rinkos vertės (priklausomai nuo to, kuri vertė yra mažesnė), jei imate pirmą paskolą įkeičiant nekilnojamąjį turtą, ir 30 proc., jei jau turite paskolų įkeitus nekilnojamąjį turtą. Pradinio įnašo dydis priklauso ir nuo įsigyjamo turto likvidumo.

Gaunantiems pajamas užsienio valiuta galima gauti valstybės paramą

Svarbu paminėti, kad Lietuvoje teikiama parama jaunoms šeimoms, kurios įsigyja būstą regionuose.

Norėdami gauti būsto paskolą RATO kredito unijoje, turite tapti unijos nariu. Daugiau apie narystės kriterijus Jums papasakos paskolų vadybininkas (nariu galima tapti nuotoliniu būdu).

Daugiau apie būsto paskolas skaitykite čia.

Sutaupyti pradiniam įnašui – paprasta!

Bendraukime! Susisiekite su mumis tel. +370 5 210 4383 arba el. paštu: [email protected]
Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu