Dideliems projektams – sindikuotos paskolos verslui

Projektui įgyvendinti – vien idėjos nepakanka. Tam, kad idėja virstų realybe būtinos lėšos projektui plėtoti ir įgyvendinti. Esant didelio biudžeto projektui bendrą sindikuotą paskolą gali sutekti kelios finansų įstaigos. Tokį finansavimo būdą pasirinko ir nekilnojamojo turto vystytojai, plėtojantys Memelhaus projektą rytiniame Vilniaus pakraštyje.

Augančiame sostinės rajone Kalnėnuose šiuo metu yra plėtojama daug nekilnojamo turto projektų. Vienas iš jų – trisdešimt šešių kotedžų įlanka su pajūrio užuomina Memelhaus. Tam, kad jūros besiilgintieji galėtų kurti naujas šeimų istorijas sostinėje, šio projekto vystytojai projekto finansavimui kreipėsi į RATO kredito uniją.

Sindikuotos paskolos – ir verslo plėtrai

Kiekviena finansų įstaiga privalo laikytis įstatymais apibrėžtų ir savo nustatytų vidinių rizikos valdymui naudojamus klientų finansavimo limitų. Kai yra finansuojami sudėtingi ir dideli projektai, tokiu atveju kelios kredito įstaigos gali susitarti ir klientui suteikti sindikuotą paskolą. Sindikuota paskola – tai paskola, kurią suteikia kelios finansų įstaigos.

Kredito įstaigos riziką vertina ir sprendimus priima atskirai, tačiau klientas daugiausiai bendrauja, teikia reikalingus dokumentus ir paaiškinimus tik su viena pagrindine kredituojančia įstaiga, kuri administruoja visą paskolos suteikimo procesą. Tokiu būdu finansų įmonės diversifikuoja prisiimamą riziką, o klientai gauna jiems reikalingą finansavimo sumą. Dažniausiai klientui siūloma kreiptis į savo pagrindinę kredito įstaigą, kuri suras finansinius partnerius šiam projektui – tai gali būti tiek bankai, tiek kredito unijos. Sindikuotos paskolos verslui gali būti suteikiamos ne tik nekilnojamojo turto projektams vystyti, bet taip pat ir verslo plėtrai.

RATO kredito unijos Kreditų skyriaus vadovas Andrius Grigas komentuoja, kad sindikuotos paskolos verslui nėra retas reiškinys finansų rinkoje.

„Dėl Memelhaus projekto finansavimo susitarė RATO kredito unija, specializuotas bankas European Merchant bank ir kredito unija „Taupa“. Tokia partnerystė užtikrina klientams patogumą, jų poreikius atitinkantį finansavimą, o kredito įstaigoms – tinkamą kredito rizikos valdymą”, – tikina p. Grigas.

 

 

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu