Verslo paskolos – į kredito uniją

Nors viešojoje erdvėje kartojama, kad neva gauti finansavimą verslui pandemijos laikotarpiu yra sudėtingiau, tačiau iš tikrųjų yra kiek kitaip. Praktika rodo, kad į susiklosčiusią situaciją konservatyviausiai žiūri bankai, o kredito unijos verslininkams teikia verslo paskolas ir tiesia pagalbos ranką.

RATO kredito unijos vadovas Vladislav Jančis iš dalies sutinka, kad pandeminė situacija sugriežtino finansavimo galimybes verslams, tačiau priduria, jog sprendimas dėl finansinės injekcijos dažniau priklauso nuo paties verslo, sektoriaus ir veiklos ateities perspektyvų.
„Pandemijos metu kredito unijoje daugiau dėmesio kreipiame į verslo tęstinumą. Tų sričių verslus, kurios stipriau paveikiamos, pavyzdžiui, viešbučių, restoranų, paslaugų sektoriaus, vertiname atsakingai. Taip pat prognozuojame, kada verslas, tikėtina, atsidarys, atidžiai analizuojame situaciją ir kokiu tikslu prašoma verslo paskolos, taigi kelio gauti kreditavimą ir verslo paskolą tikrai neužkertame“, – teigia V. Jančis.
RATO kredito unija pandemijos metu telkia visas jėgas ir ieško būdų padėti klientams. Pasak pašnekovo, kredito unijoje aktyviai dirbama su INVEGA, Žemės ūkio paslaugų garantijų fondu, siekiama išnaudoti visas galimas priemones, kurios padėtų verslui išlikti sudėtingu laikotarpiu.

Verslo paskolos – tik atlikus namų darbus

Ko gero, daugiausia klausimų kyla pirmuosius žingsnius versle žengiantiems žmonėms. Siekdami finansavimo, jie neretai neturi galimybių parodyti ilgametės sėkmingos veiklos istorijos, tačiau V. Jančis teigimu, tai nėra esminė kliūtis gauti verslo finansavimą.

„Vadovaudamiesi RATO politika, finansuojame ir pradedančiuosius. Klientui kreipiantis dėl verslo paskolos, reikia paruošti labai detalų verslo planą. Būtina išdėstyti idėją, pateikti prielaidas, kuriomis apskaičiuotas finansinis veiklos modelis. Svarbu turėti ir dalį asmeninių lėšų, nes vien idėjų ir tikėjimo jomis nepakanka. Dažniausiai prašome nuo dešimties procentų pradinio įnašo. Šie pinigai turi būti ne skolinti, o nuosavi“, – teigia jis.

V. Jančis pabrėžia, kad prieš kreipiantis verslo paskolos itin svarbu tinkamai pasiruošti, aiškiai raštu išdėstyti idėją ir visus skaičiavimus, nebijoti pateikti ir plano B, optimistinės, realistinės bei pesimistinės verslo prognozės, nes tai suteikia daugiau pagrindo kreditoriui įsitikinti verslininko pasirengimu ir veiklos užtikrintumu.

RATO paslaugos verslui:

Paskolos investicijoms ir verslo plėtrai
Paskolos apyvartinių lėšų papildymui
Lengvatinės paskolos su INVEGA garantija

INFORMACIJA APIE RATO KREDITO UNIJOS VERSLO PASKOLAS

Išsamesnė informacija tel. +370 5 215 7399 arba el. paštu: [email protected]
Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu