Vertė keičiasi, o vertybės išlieka – RATO kredito unijai 25-eri!

Rato kredito unija bankas
RATO kredito unijos administracijos vadovas Vladislav Jančis

Organizacinis lankstumas, nesudėtinga sprendimų priėmimo sistema, prisitaikymas prie finansų rinkos pokyčių ir šiuolaikiški, apčiuopiamą vertę klientams kuriantys IT sprendimai – visa tai prisidėjo prie RATO kredito unijos augimo ir tapimo didžiausia kredito unija Lietuvoje.

Nuo Pirmosios lenkų kredito unijos, kuriai 1996-05-30 Lietuvos bankas suteikė kredito unijos licenciją, iki stiprios ir stabilios finansų įstaigos. 25-metį mininčios RATO kredito unijos administracijos vadovas Vladislav Jančis sako, kad unijos ilgaamžiškumo sėkmę lemia daug elementų. Svarbiausi iš jų – visapusiškas klientų finansinių poreikių supratimas, darbuotojų profesionalumas ir įsitraukimas gerinant klientų patirtį.

„Per ketvirtį amžiaus pasikeitė daug kas, pavyzdžiui, paskolų palūkanų normos: nuo unijos įkūrimo 1996 m. iki šiandienos jos sumažėjo vidutiniškai daugiau nei 6 kartus, o butas Vilniuje pabrango 5–6 kartus. 25-erius metus veikianti kredito unija išgyveno įvairias ekonomines ir finansų rinkų krizes, bankų ir kredito unijų bankrotų periodą Lietuvoje, pavadinimų keitimą, tačiau pagrindinės vertybės – klientų poreikiai ir jų finansinis saugumas – išliko“, – sako Vladislav Jančis.

RATO – viena stabiliausių unijų Lietuvoje

Per 25-erius metus RATO kredito unija tapo bene stabiliausia finansų įstaiga šiame sektoriuje. Pastaruosius keletą metų RATO kredito unija demonstruoja stabilų, tvarų augimą ir, 2020 m. pabaigos duomenimis, yra didžiausia kredito unija Lietuvoje. Remiantis audituotais finansiniais 2020 m. duomenimis, RATO valdė 54,4 mln. EUR vertės turtą, per metus padidino indėlių portfelį 20 proc. (iki 49,9 mln. EUR), o paskolų portfelį – 16 proc. (iki 40,8 mln. EUR).

RATO kredito unijos veikla pandemijos metu išliko stabili, glaudus bendradarbiavimas su valstybės institucijomis bei klientais leido rasti abipusiai naudingus sprendimus, palaikyti kai kuriuos unijos klientus (tam tikrais atvejais pritaikius valstybės pasiūlytas paramos priemones) ir taip kartu užtikrinti deramą paskolų portfelio kokybę.

„Nuolat ieškome būdų gerinti mūsų klientų patirtį gaunant finansines paslaugas. Investuodami į savo darbuotojus, teikiamų paslaugų plėtrą ir dalies jų perkėlimą į elektroninę erdvę, siekiame neprarasti ir artimo ryšio su klientais“, – akcentuoja administracijos vadovas Vladislav Jančis.

Kredito unijos planuose – RATO bankas

Lietuvos banko inicijuota kredito unijų reforma pastūmėjo RATO kredito uniją siekti specializuoto banko licencijos. Specializuoto banko licencija atvers RATO kredito unijai galimybę aptarnauti ne tik Vilniaus regiono klientus, palengvinti tapimo klientu procesą, nes nebereikės narystės sutarčių, taip pat padidinti teikiamų paslaugų įvairovę. Šiuo metu RATO kredito unija jau yra pateikusi Lietuvos bankui paraišką dėl specializuoto banko licencijos gavimo ir 2022 m. planuoja pradėti veiklą kaip RATO bankas. RATO bankas numato teikti klasikines bankines paslaugas tradiciniu ir skaitmeniniu būdu, išlaikant artumo ryšį su klientais ir realios vertės kūrimo principus.

„Už suteiktas galimybes augti norime padėkoti kredito unijos įkūrėjams, klientams, darbuotojams ir verslo partneriams, kurie įkvėpė, motyvavo keistis ir tobulėti, padėjo efektyvinti procesus ir kurti vertę“, – sako administracijos vadovas Vladislav Jančis.

Nuoseklus augimas ir plėtra

Nuolat tobulindama paslaugas ir sprendimus klientams, RATO kredito unija per pastaruosius metus didelį dėmesį ir nemažai investicijų skyrė paslaugoms skaitmenizuoti bei jų kokybei užtikrinti.

RATO kredito unija – pirmoji unija Lietuvoje, savo klientams pristačiusi mobiliąją programėlę. Klientai nekantriai laukė šio mobiliojo sprendimo. Atlikti pagrindines funkcijas tapo dar greičiau, saugiau ir paprasčiau. RATO kredito unija taip pat buvo pirmoji iš visų kredito unijų Lietuvoje, kuri prisijungė prie Europos Sąjungoje veikiančios momentinių mokėjimų sistemos. Netrukus RATO pristatė galimybę prisijungti prie elektroninių kredito unijos paslaugų, naudojant kvalifikuotą „Smart-ID“ parašą. Netrukus klientų patogumui taip pat startavo ir mokėjimų inicijavimo paslauga su „Neopay“, „Contomobile“ bei periodinių mokėjimų paslaugos.

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. +370 5 215 7399.

Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu