Verslo finansavimas padėjo išplėsti „Nutvilos“ gamybą

Siekiant augti ir skleisti sparnus – verslo finansavimas ir papildomas užnugaris būtini kaip vėjas burėms. Vienos didžiausios Lietuvoje riešutų kremų gamintojos UAB „Nutvila“ vadovas įsitikinęs – versle sėkmė lydi drąsius ir planuojančius.

UAB „Nutvila“ veiklą pradėjo 2016 m. Idėja įkurti riešutų kremo verslą kilo augant susidomėjimui šiuo produktu ir populiarėjant sveikai mitybai. „Nutvilos“ vadovas Giedrius Jančius pastebėjo, jog sveikos mitybos technologijos – perspektyvi verslo šaka, tad šeimos gėlių verslą iškeitė į darbą su riešutais.

„Pabandėme gaminti riešutų kremus ir pastebėjome, kad paklausa produktui ypač didelė. Neslėpsiu, pačioje pradžioje pačiam prie skonio reikėjo priprasti, bet vidinė nuojauta kuždėjo, kad juos gaminti reikia dabar“, – verslo pradžią 2015–2016 m. mena pašnekovas.

Šiuo metu įmonė gamina 6 rūšių aukščiausios kokybės riešutų kremų gaminius. Kremai gaminami tik iš aukščiausios rūšies žaliavų, juose nenaudojamas pridėtinis cukrus, druska, konservantai ir kiti maisto priedai. Dėmesys gaminio kokybei, vartotojų pripažinimas ir gebėjimas užtikrinti reikiamą gamybos kiekį lėmė tai, kad šių kremų galima rasti LIDL ir kituose didžiuosiuose prekybos centruose. Tačiau kelias iki didžiųjų prekybos tinklų lentynų ir pripažinimo nebuvo sviestu teptas.

Kelyje į plėtrą – kliūtys

„Nutvilos“ vadovas sako, kad kai jau verslas pradeda įsisiūbuoti, ateina laikas sprendimui – likti mažiems ar plėstis. Augant užsakymams reikėjo papildomų gamybinių erdvių, įrangos. Buvo pradėtos finansų įstaigos, galinčios jaunam verslui suteikti paskolą, paieškos. Finansinius partnerius rasti buvo nelengva – ne vienoje kreditavimo įmonėje verslininkas atsimušė į sieną.

„Vieni iššūkius ar krizines situacijas vadina praradimais, o mano galva, tai pamokos ir atradimai. Daugybė išgirstų „ne“ daugelį demotyvuotų. Numyniau galybę slenksčių, beldžiau į daugybę durų, kol pagaliau likimas suvedė su RATO kredito unija. Ir ačiū visiems, tariusiems griežtą „ne“ mano idėjoms, galbūt tai mane apsaugojo nuo blogos kreditavimo patirties“, – filosofinėmis įžvalgomis apie verslą dalijasi Giedrius Jančius.

Abejojantiems dėl verslo finansavimo – geriau rinktis kitą veiklą

Visuomenėje yra gan gajus įsitikinimas, kad viską galima pasiekti tik sunkiu darbu, be papildomo verslo finansavimo ir pagalbos.

„Tikriausiai galima, bet iki dabartinio verslo taško, kuriame „Nutvila“ yra šiuo momentu, eitume keliolika kartų ilgiau. O gal net nebūtume atsidūrę. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad norint augti savų pinigų neužteks. Neturint stipraus užnugario, planuojant ateitį ir einant tolyn kaip verslui be papildomo finansavimo konkurencingų rezultatų pasiekti nepavyks“, – mano verslininkas. Anot jo, tempas versle tikrai milžiniškas, konkurentams kvėpuojant į nugarą, galima pasigailėti, laiku nepriėmus sprendimo augti, plėstis ar atnaujinti gamybos liniją.

„Abejojantiems, bijantiems žmonėms geriau net nepradėti verslo. Sprendimus tenka priimti apskaičiuotai ir drąsiai. O jei bijoma verslo finansavimo – geriau versle nebraidyti. Norint neprapulti su kreditu, reikia labai aiškiai sudėlioti planus, daug tartis ir kalbėti su finansuojančia įstaiga“, – dalijasi mintimis pašnekovas.

Verslo finansavimas – naujam įmonės projektui

Apie RATO kredito unijos aptarnavimą verslininkas atsiliepia itin maloniai. Anot Giedriaus, RATO unija vienija aukštos kompetencijos profesionalus, kurie išlaiko labai šiltą, žmogišką santykį ir požiūrį į klientus.

„Pagrindiniai ir išskirtiniai RATO kredito unijos bruožai: unikalus kolektyvas ir operatyvumas. Nuoširdžiai pasakysiu, jie nė akimirkai nesuteikė nė mažiausios galimybės supykti dėl teikiamų paslaugų. Ši kredito unija, nekelia problemų, o padeda jas spręsti“, – pasakoja Giedrius Jančius.

Toks unijos požiūris į klientą padėjo verslininkui apsispręsti kreiptis dar vienos finansinės pagalbos. UAB „Nutvila“ planuose – įrengti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurių pagamintą elektrą naudotume gamyboje ir taip dar labiau sumažintume kaštus. Tad, tikėtina, vėl kreipsimės į RATO kredito uniją dėl paskolos šiam projektui įgyvendinti“, – sako „Nutvilos“ vadovas.

Ilgametė ir įvairiapusiška RATO kredito unijos darbuotojų patirtis ir kompetencija verslo finansavimo srityje leidžia pasiūlyti klientams labiausiai tinkančius finansavimo sprendimus. Sėkmingai augantys verslai, jų plėtra – pagrindinės priežastys, skatinančios RATO kredito uniją dar labiau stengtis dėl savo klientų.

„Patyrę RATO specialistai visuomet rekomenduos ir patars, kokias valstybės ar ES struktūrinių ir investicinių fondų finansuojamas priemones geriausia naudoti skolinantis verslo pradžiai ar plėtrai. Svarbiausia – tarpusavio pasitikėjimas ir atvirumas“, – pabrėžia RATO kredito unijos administracijos vadovas Vladislav Jančis.

Kaip pasiruošti, siekiant gauti paskolą verslui – skaitykite čia.

KREDITO UNIJOS RATO paslaugos verslui:

Paskolos investicijoms ir verslo plėtrai
Paskolos apyvartinių lėšų papildymui
Lengvatinės paskolos su INVEGA garantija

INFORMACIJA APIE RATO KREDITO UNIJOS VERSLO PASKOLAS

Išsamesnė informacija tel. +370 5 215 7399 arba el. paštu: [email protected]
Unijos adresas: J. Jasinskio g. 14A, Vilnius.

RATO kredito unijos sąskaita – saugi vieta asmeninėms ir įmonės lėšoms

Tapti nariu